ניתוח השקעות אימפקט ביבשת אפריקה

השקעות אימפקט הן כאלה המכוונות להשיג השפעה חברתית ו/או סביבתית מעבר לרווח הכספי. זוהי תפיסה שהולכת ותופסת מקום נרחב כמענה יזמי אחראי לאתגרים המשמעותיים ביותר שעומדים בפני פיתוח באפריקה כגון חוסר ביטחון תזונתי, אבטלת צעירים וחוסר גישה לשירותים בסיסיים כמו חשמל, מים, בריאות וחינוך.

עם זאת, ההיקף של השקעות אימפקט באפריקה הוא עדיין מוגבל וארגוני פיתוח בין-לאומיים כמו ה-UNDP שואפים לקדם את המגזר המתפתח הזה.

קרן AFIM של ה-UNDP הזמינה מ- ADALYA מחקר שלווה בדוח, המנתח את המצב הנוכחי של עולם השקעות האימפקט באפריקה.

הפרויקט כלל ניתוח מעמיק של נתונים קיימים וכן פיתוח סקרים ששאלותיהם הוצגו בסדרה של ראיונות ל-45 בעלי עניין בולטים בתחום לרבות מנהלי השקעות בולטים, יזמים וכן ארגונים המאפשרים את קיום שוק השקעות האימפקט בדרכים שונות.

תוצר הפרויקט היה דוח מקיף בשם:
"Impact Investing in Africa: Trends, Constraints and Opportunities" המנתח את השחקנים השונים במגזר, סוקר את ההיצע והביקוש להון ואת האתגרים לפיתוחו.

בנוסף לכך הדוח מציג פתרונות קונקרטיים לקובעי מדיניות, משקיעים, וארגונים מאפשרים בכדי לקדם השקעות אימפקט ביבשת אפריקה:
  • פיתוח -  דרכים להגדלת ההיקף והיעילות של השקעות אימפקט ביבשת
  • שיתוף - תמריצים ופעילויות שיכולים לפתח שיתופי פעולה ושיתופי מידע בין שחקנים קיימים בשוק השקעות האימפקט באפריקה.
  • אפשור - פעולות ופתרונות פיננסיים שיכולים לתמוך באופן ישיר בפעולתם של גורמים במגזר השקעות האימפקט כגון פלטפורמות למימון יזמים בשלב ראשוני.
ADALYA בטוחה כי יישום ההמלצות הנ"ל המשלבות פתרונות מהמגזר הציבורי, הפרטי ומהחברה האזרחית יסייעו בקידום השקעות אימפקט באפריקה.
 
 
 
עדליא ייעוץ כלכלי impact in africa

מקרי מבחן

צרו קשר
טלפון 03-5629995
השאירו לנו הודעה